اینترنت 5G به طور رسمی در ایران به بهره برداری رسید
     تعداد بازدید: 2911
     چاپ
     دسته بندی : عمومی

اینترنت 5G که به عنوان نسل پنجم اینترنت شناخته می شود توسط رئیس جمهور به طور رسمی به بهره برداری رسید و از این بعد شاهد ورود اینترنت 5 جی به کشور خواهیم بود.

با توجه به اینکه این طرح در اغلب کشور های توسعه یافته اجرا شده و در حال بهره برداری می باشد، شاهد ورود آن به ایران نیز هستیم. چهارشنبه اول مرداد 99 اولین سایت اینترنت 5G در کشور با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ایرانسل به بهره برداری رسید.

اینترنت نسل پنجم علاوه بر بهبود در ارتباطات، در اقتصاد دیجیتال کشور نیز نقش عمده ای ایفا خواهد کرد.

پیوستن ایران به شبکه اینترنت نسل پنجم

شهریور 96 بود که اولین آزمایش مربوط به شبکه 5G در ایران به انجام رسید و مدل کامل اینترنت نسل پنجم که شامل هسته شبکه و رادیو بود را مورد بررسی و آزمایش قرار داده بودند. همچنین در روزهای آتی شاهد راه اندازی دومین نسل اینترنت در ساختمان مرکزی ایرانسل نیز خواهیم بود. به این ترتیب طبق اعلام ایرانسل در هفته های آینده سایت های دیگری در چندین مرکز علمی، تحقیقاتی و مراکز شهرها توسط این شرکت به بهره برداری خواهد رسید.

هدف نهایی آن نیز حمایت از توسعه ی کمی و کیفی شبکه دیتا و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات خواهد بود.

اینترنت 5G و مزایای آن

استفاده از این نسل از اینترنت قطعا شاهد رشد سرعت متوسط، سرعت حداکثری، ظرفیت شبکه، بهره وری طیف، کاهش ضریب تاخیر و بهره وری در میزان مصرف انرژی خواهیم بود.علاوه بر این توسعه و بهره وری اینترنت نسل پنجم، منجر به دستیابی به پهنای باند بیشتر و سریعتر خواهد شد. همچنین در این استفاده از اینترنت نسل پنجم، قادر به بهره گیری از اینترنت اشیا نیز خواهیم شد. استفاده گسترده از اینترنت 5G در حوزه سلامتی و بهداشت نیز بر کسی پوشیده نخواهد بود. از فواید دیگر استفاده از اینترنت نسل پنجم افزایش سرعت و کیفیت خدمات دیجیتال می باشد که می تواند استفاده از اینترنت با کیفیت در تمام نقاط کشور حتی مناطق دورافتاده را بهبود ببخشد.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.