رک (Rack) چیست؟
     تعداد بازدید: 3557
     چاپ
     دسته بندی : عمومی

رک  (Rack) یکی از مهم‌ترین تجهیزات زیرساختی شبکه است. رک محفظه‌ای فلزی است که به منظور نگه‌داری و محافظت از تجهیزات مختلف شبکه همچون کابل‌ها، سوییچ، پچ‌پنل، سرور، تجهیزات ارتباطی، برق اضطراری (UPS) و... از آن استفاده می‌شود.

رک  (Rack) یکی از مهم‌ترین تجهیزات زیرساختی شبکه است. رک محفظه‌ای فلزی است که به منظور نگه‌داری و محافظت از تجهیزات مختلف شبکه همچون کابل‌ها، سوییچ، پچ‌پنل، سرور، تجهیزات ارتباطی، برق اضطراری (UPS) و... از آن استفاده می‌شود.رک‌ها می‌توانند به شکل فریم باز که قابلیت‌های بیشتری ارائه می‌کنند یا به شکل محصور که حفاظت بیشتری را ارائه می‌کنند استفاده شوند.

درون رک (Rack) چه تجهیزاتی قرار می‌گیرد؟

در حالت کلی درون یک رک، روترها، سرورها، سوییچ‌ها، پچ‌پنل‌ها، تجهیزات تلفنی و تجهیزات چندرسانه‌ای قرار می‌گیرند. این تجهیزات در اغلب موارد به رک متصل شده یا از طریق قلاب‌های قابل اتصال و پیچ‌هایی که به آن‌ها رک ایر (rack ear) گفته می‌شود برای قرار دادن مطمئن آن‌ها در پست‌ها استفاده می‌شود.

انواع رک (Rack)

رک‌ها ممکن است به صورت ایستاده، دیواری یا پایه سقفی (Wall-mount) که برای صرفه‌جویی در فضای کف و زمانی که امکان استفاده از رک‌های معمولی مناسب نیست به کار گرفته می‌شوند.ویژگی‌های شاخص یک رک می‌توان به فن‌های خنک کننده رک، سینی‌ کابل‌ها، کشوها و کابل‌های برق آن اشاره کرد. رک‌های دیواری عمدتا برای شبکه‌های کوچک یا بخشی از یک شبکه بزرگ استفاده می‌شوند. درب رک‌های دیواری ممکن است از جنس، شیشه، شیشه با زه فلزی یا شیشه با فریم فلزی باشد.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.